مشکل استخدام پرستاران آذربایجان غربی؟! | سامانه استخدام ایرانسامانه استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه استخدام ايران موسسه کاريابي نيست و هيچگونه فعاليت کاريابي ندارد
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
مشکل استخدام پرستاران آذربایجان غربی؟!1394-07-22 | بازديد : 1126

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه پرستاران آذربایجان غربی با مشکل استخدام مواجه هستند.عابد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار در ارومیه، با ابراز تاسف از اینکه نظام سلامت کشورمان با استانداردهای سازمان جهانی سلامت فاصله بسیاری دارد اظهار داشت: هم‌اکنون در کشور 130 هزار پرستار در حال فعالیت هستند در حالی که نسبت به سال‌های پیش این رقم افزایش یافته است چون پیش از این تنها 85هزار نفر نیروی پرستاری در کشور خدمت می‌کردند.
وی با اشاره به کمبود پرستار در کشور تصریح کرد: وزارت بهداشت درصدد است تا کمبود پرستار در مراکز درمانی را با شش تا هفت ماه آموزش به بهیاران و کمک‌بهیاران را جبران کند.
فتاحی با ابراز خرسندی از اینکه در آینده نزدیک رشته دکترای پرستاری در دانشکده مامایی و پرستاری ارومیه تاسیس می‌شود، گفت: با تاسیس این رشته سبب می‌شود تا پرستار بتواند مشکلات آنی بیماران و جراحی‌های مربوطه را تا رسیدن پزشک حل و فصل کند.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اکنون 181 دانشکده‌ پرستاری با جذب سالانه هفت هزار و 500نفر به شدت در حال رفع کمبود پرستار بوده و در این رابطه هیچ پرستار بیکاری در سطح کشور وجود ندارد.
فتاحی با ابراز تاسف از کمبود پرستار در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: این در حالی است که به موازات آن، در استان با کمبود تخت و تجهیزات بیمارستانی نیز مواجه بوده و حتی جراح و کادر پزشکی و اتاق عمل کافی نیز در بیمارستان‌های آذربایجان‌غربی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: باید با نگاه کلان به حوزه سلامت، علاوه بر تکمیل کادر پرستاری در مراکز درمانی، با توجه به استانداردهای خاورمیانه و جهان، تجهیزات، فضا، تخت بیمارستانی و نیز پزشک مورد نیاز بیمارستان‌ها را به شکل یک سیستم تامین کنیم.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به جای تولید پرستار و افزایش فارغ‌التحصیلان رشته پرستاری پرستاران کنونی از حالت شرکتی خارج کرد گفت: بی شک برای ایجاد انگیزه در پرستاران باید آنها را به استخدام درآورد.
وی با اشاره به مشکلات کنونی پرستاران تصریح کرد: از جمله مشکلات کنونی پرستاران این است که علاوه بر اینکه حقوق و مزایای کمتری دریافت می‌کنند، تعداد آنها اندک و مشغله کاریشان بسیار است و از سوی دیگر با توجه به اینکه جزو نیروهای شرکتی هستند درصدد هستند که جذب و استخدام شده و از مزایای کامل پرستاری بهره‌مند شوند.
فتاحی  گفت: هم‌اکنون با توجه به اینکه پزشکان به طور تقریبی 5 تا 7 برابر پرستاران حقوق دریافت می‌کنند این خود سبب شده که آنان به این مسئله اعتراض داشته باشند در حالی که در تمامی دنیا چنین است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه آذربایجان‌غربی در شاخص سلامت رتبه ضعیفی داشته و در رده 29 کشوری قرار دارد است، اظهار داشت: این رتبه به هیچ عنوان زیبنده استان نیست و باید ارتقاء یابد.

مشکل استخدام  پرستاران آذربایجان غربی  سامانه استخدام ايراناشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام