استخدام وزارت ورزش و جوانان سال ۹۶ | سامانه استخدام ایرانسامانه استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه استخدام ايران موسسه کاريابي نيست و هيچگونه فعاليت کاريابي ندارد
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
استخدام وزارت ورزش و جوانان سال ۹۶1396-07-16 | بازديد : 226

آیین‌نامه استخدام قهرمانان بازی‌های آسیایی، جهانی، المپیک و پارالمپیک در حالی به تصویب هیئت وزیران رسیده که یک ایراد بزرگ به آن در بخش ورزش معلولان وارد است.
یکی از مواردی که سال گذشته در موضوع ورزش در جلسات هیئت وزیران به تصویب رسید، آیین‌نامه استخدام قهرمانان بازی‌های آسیایی، جهانی، المپیک و پارالمپیک بود که در جلسه روز ۲۰ تیر ۹۵ مصوب شد.
* در آیین‌نامه چه آمده است؟
براساس آنچه که به تصویب رسید، این آیین‌نامه شامل قهرمانان بازی‌های المپیک شامل نفرات اول تا سوم و قهرمانان اول و دوم مسابقات قهرمانی جهان، نفرات اول، دوم و سوم بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی در رشته‌های ورزشی تحت پوشش کمیته بین‌المللی المپیک می‌شود.
همچنین هر سه مورد در رشته‌های فردی و گروهی و مقام‌های اول تا سوم جام جهانی فوتبال، بسکتبال و والیبال و همچنین یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک شامل نفر اول در رشته انفرادی و همچنین تمامی نفرات در رشته‌های گروهی با تایید وزارت ورزش و جوانان بدون برگزاری آزمون استخدامی در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استخدام خواهند شد.
* جای خالی بازی‌های پاراآسیایی در لیست تورنمنت‌ها
در آیین‌نامه مصوب نام چند تورنمنت آمده است که عبارتند از: بازی‌های آسیایی، بازی‌های المپیک، بازی‌های پارالمپیک و رقابت‌های جهانی. این در حالی است که نام بازی‌های پاراآسیایی دیده نمی‌شود؛ بازی‌هایی که کشورمان در آن به مدال‌های رنگارنگی دست پیدا می‌کند و جزو رویدادهای تحت پوشش IPC (کمیته بین‌المللی پارالمپیک) نیز محسوب می‌شود.
* همه مدال‌آوران المپیک، فقط قهرمانان پارالمپیک
طبق آنچه مصوب شده، هر ورزشکاری که در المپیک روی سکو برود (همه مدال‌های طلا، نقره و برنز) شامل این آیین‌نامه می‌شود. این در حالی است که قانون برای پارالمپیکی‌ها تفاوت قائل شده و فقط طلایی‌های این رویداد بزرگ را دیده است. نکته جالب اینکه حتی مدال‌‌آوران بازی‌های آسیایی و رقابت‌های جهانی بالاتر از پارالمپیکی‌ها هستند، در حالی که رویداد آنها پایین‌تر است.
* استخدام قهرمانان المپیک، استخدام فرزند قهرمانان پارالمپیک
به این آیین‌نامه یک ایراد دیگر در حوزه ورزش معلولان نیز وارد است. طبق آنچه تصویب شده، شخص ورزشکاران مدال‌آور در المپیک مشمول قانون می‌شوند، اما در موضوع پارالمپیکی‌ها باید گفت که یکی از فرزندان آنها می‌تواند از این قانون بهره ببرد.
قهرمانان پارالمپیک همگی سن و سال بالایی ندارند که در واقع فرزند بزرگی نیز داشته باشند تا این فرزند از آیین‌نامه مصوب استفاده کند. ضمن اینکه بیشتر آنها نیز حتی ازدواج نکرده‌اند که فرزندی نیز داشته باشند.
* یک مشکل جسمی، مانع از فرزند‌آوری طبیعی معلولان
برخی از ورزشکاران معلول به دلیل آنکه دچار ضایعه قطع نخاع هستند، قادر نیستند که به طور طبیعی فرزندی داشته باشند. به موضوع باعث می‌شود که اگر آنها مشمول این قانون شوند، هرگز نمی‌توانند از آن بهره ببرند. این بدان معناست که آیین‌نامه‌ای برای این قشر به تصویب هیئت وزیران رسیده که هیچ کاربردی در این بخش ندارد.
* در انتظار اصلاح قانون
آنچه در این موضوع باید مهم تلقی شود، اصلاح قانونی است که قهرمانان معلول قادر به استفاده از آن نیستند؛ چرا که هیچ سودی برای آنها ندارد. ورزشکاران معلول حداقل در ظاهر به دلیل شرایط فیزیکی خاصی که دارند، نیاز بیشتری به استخدام در مقایسه با ورزشکاران سالم دارند و این انتظار از سوی آنها هست که آیین‌نامه به نفع آنها اصلاح شود. در این خصوص نامه‌نگاری‌هایی از سوی برخی ورزشکاران این صورت گرفته و آنها امیدوارند بتوانند حداقل از مزایای آن بهره ببرند.

اخبار استخدام استخدام وزارت ورزش و جوانان استخدام قهرمانان المپیک وضعیت استخدامی استخدام سال 96  سامانه استخدام ايراناشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام