استخدام سرباز معلم در سال ۹۶ | سامانه استخدام ایرانسامانه استخدام ایران، سامانه جامع اینترنتی است که استخدام های دولتی و غیر دولتی را به صورت رسمي منتشر می نماید.

تمامي استخدامها ,فعال و داراي اعتبار هستند و آگهي هاي منقضي شده نمايش داده نمي شوند
سامانه استخدام ايران موسسه کاريابي نيست و هيچگونه فعاليت کاريابي ندارد
اعضاي تکميل عضويت کرده مي توانند نمونه سئوالات آزمونها را رايگان و با ارزشي بيش از 500.000 ريال دانلود نمايند
آگهي استخدام

آگهي استخدام
استخدام سرباز معلم در سال ۹۶1396-09-25 | بازديد : 161

سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور گفت: حدود ۲۰۰ مدرسه خشت و گلی عشایری در کشور داریم که باید تبدیل به مدارس کانکسی شوند و برای تثبیت شرایط آموزشی موجود نیاز به ۸۰۰ کانکس و ۵۰۰ چادر داریم.
محمدرضا سیفی سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس با بیان اینکه لازم است در آزمون جدید استخدامی آموزش و پرورش، سهمیه ویژه‌ای برای داوطلبان تدریس در مناطق عشایری در نظر گرفته شود، اظهار داشت: اگر اصل بومی گزینی برای استخدام رعایت شود و از پذیرفته شدگان تعهد خدمت ۱۰ ساله گرفته شود می‌توان امیدوار بود ظرف چند سال آینده مشکل کمبود معلم آموزش‌دیده عشایری برطرف شود.
وی افزود: امیدواریم ماده ۵ اساسنامه مدارس عشایری که به امضای رئیس جمهور رسیده است، اجرا شود و بر اساس آن، وزارت آموزش و پرورش برای افزایش پوشش تحصیلی و جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان عشایر، به ویژه دانش‌آموزان دختر عشایر، مدارس شبانه‌روزی تأسیس کند تا مدارس تک دانش‌آموزی و یا مختلط چندپایه در یک مجتمع متمرکز شده و از آموزش مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.
سیفی با بیان اینکه دانش‌آموزان عشایری به ۴ دلیل از دیگر دانش‌آموزان متمایز هستند، اضافه کرد: محروم بودن منطقه مسکونی آنها یکی از دلایل تمایز آنهاست؛ قلمروی زیستی عشایر ۹۳۶ هزارکیلومتر مربع است یعنی در حدود ۵۹ درصد خاک کشور را در اختیار دارند اما جمعیتی کمتر از یک میلیون ۳۰۰ هزار نفر را شامل می‌شوند و تنها ۱۸۲ هزار دانش‌آموز از این جمعیت کوچ‌رو و نیمه کوچ‌رو جذب مدارس شده‌اند.
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور بیان کرد: زندگی بسیاری از عشایر در مناطق مرزی است و در ۱۳ نقطه مرزی مدارس عشایری با کشورهای همسایه هم‌مرز هستند؛ عامل دیگر تمایز، ۲ زبانه بودن ۷هزار دانش‌آموز عشایری است که محتوای آموزشی مطلوب و معلمان توانمند، ندارند.
وی با بیان اینکه از ۶۰۰ سرباز معلم برای آموزش دانش‌‌آموزان عشایر استفاده می‌کنیم، گفت: به ازای هر ۲ هزار دانش‌آموز عشایری فقط یک مربی پرورشی وجود دارد؛ امیدوارم معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش این آمار را ببیند و چاره‌ای بیندیشد.
سیفی ادامه داد: ۷۶۶ مدرسه از ۶۱۰۰ مدرسه عشایری کشور نیاز به تعمیر اساسی دارد و از مدارس ثابت موجود فقط ۲۶۰۰ مدرسه قابل استفاده کامل است.
سرپرست دفتر آموزش و پرورش عشایر کشور خاطر نشان کرد: حدود ۲۰۰ مدرسه خشت و گلی عشایری در کشور داریم که باید تبدیل به مدارس کانکسی شود و برای تثبیت شرایط آموزشی موجود نیاز به ۸۰۰ کانکس و ۵۰۰ چادر داریم.
وی تصریح کرد: با رایزنی‌هایی انجام شده امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکل مدارس خشت و گلی عشایر در استان‌ها برای همیشه برچیده شود و به جای آن مدارس سیار و نیمه سیار کانکسی جایگزین شود.

اخبار استخدام استخدام سرباز معلم  استخدام سال96 سرپرست دفتر آموزش و پرورش اخبار استخدامی  سامانه استخدام ايراناشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در کلوب    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در گوگل پلاس    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


ارسال نظر در مورد اين خبر
نام : *
نظر شما : *
کد امنيتي :
  (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام