احتمال وقوع جنگ ایران با آمریکا تا چه حد است؟  | سامانه استخدام ایران
احتمال وقوع جنگ ایران با آمریکا تا چه حد است؟

احتمال وقوع جنگ ایران با آمریکا تا چه حد است؟

سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران در خصوص طرح برخی مطالب از سوی برخی رسانه ها درباره احتمال وقوع جنگ در صورت پاسخ ایران به ترور سردار قاسم سلیمانی  گفت: پاسخ به این اقدام تروریستی حق ماست و حتما جمهوری اسلامی به این اقدام تروریستی پاسخ خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه ایران این اقدام  آمریکا را به شدت پاسخ خواهد داد، ادامه داد: البته جمهوری اسلامی ایران از هر اقدام احساسی و شتاب‌زده خودداری می‌کند، ولی قطعا همان انتقام سختی که خواست ملت ایران و ملت‌های آزادی‌خواه جهان به خصوص در منطقه و خانواده‌های شهدا و در رأس آن خواسته ولی امر مسلمین جهان است، اتفاق خواهد افتاد و آمریکایی‌ها از این اقدام پشیمان خواهند شد.

شکارچی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در واقع سنگ بزرگی را به چاه انداختند که دیگر توان خارج کردن آن را ندارند و باید پاسخ این اقدام غیرانسانی و تروریستی خود را بدهند.


به گزارش فرهیختگان،
به‌طور کلی می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با این جنایت کم‌سابقه و تروریستی ایالات متحده آمریکا می‌تواند چند اقدام و موضع در پیش گیرد.

1- وارد جنگی تمام‌عیار با آمریکا شود؛ گزینه‌ای که همان‌طور که بارها نیز از سوی مقامات رسمی کشور اعلام شده، خواست جمهوری اسلامی نیست و ایران تا امروز نیز در این مسیر گام برنداشته و از این‌رو گزینه‌ای غیرمحتمل است.

2- سکوت و عبور از خون سردار سپهبد سلیمانی نیز گزینه دیگری است که در این میان احتمالی برابر با صفر خواهد داشت.

3- همان‌گونه که طبق قوانین بین‌المللی با توجه به جنایت آمریکا این حق برای جمهوری اسلامی وجود دارد، ایران نیز به‌صورت نقطه‌ای و مشخص به اقدامی متقابل در برابر جنایت و ترور سردار سپهبد سلیمانی دست بزند.

4- اقدام از طریق حامیان منطقه‌ای نیز از دیگر امکانات پیش‌روی جمهوری اسلامی ایران است. محور مقاومتی که سردار سلیمانی نه به‌عنوان یک شخصیت برجسته ایرانی که به‌عنوان یکی از چهره‌های برجسته مقاومت، به‌تنهایی نیز منتقمی برای این جنایت محسوب می‌شود.

5- واکنش دیپلماتیک و تلاش برای کاهش نفوذ آمریکا در منطقه از طریق رایزنی‌های دیپلماتیک از دیگر گزینه‌های پیش‌روی جمهوری اسلامی است.

با این وصف به‌نظر می‌رسد پیگیری همزمان گزینه‌های ذکرشده سه‌گانه نهایی، محتمل‌ترین و عقلانی‌ترین گزینه‌های پیش‌روی جمهوری اسلامی برای اجرای انتقام سخت باشد.


بازديد : 2428


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در واتس آپ    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


جنگ با آمریکا

  

احتمال جنگ ایران

  

احتمال جنگ با آمریکا

 
 

جنگ ایران و آمریکا

  

انتقام

   

سامانه استخدام جو


ارسال نظر در مورد اين خبر

ارسال نظر در مورد اين خبر

    (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدام

جعفرکاظمی  1399-06-05 19:34
باجان ودل برای پیروزی اسلام عزیز،حاضرم،ارزویم شهادت درراه امام حسین(ع) است،09171605861
مهدی ملازمیان  1399-04-14 16:00
واسه رفتن به سوریه آماده ام یا علی
شهباز قلیزاده  1399-04-13 19:29
سلام ۳۰ماه خدمت در ۱۳۶۵الی۱۳۶۹ درمنطقه سردشت دارم بدون یک ریال دریافتی اگی دورغ بگم دراین مورد پرونده دارم خودم هم شیمیای هستم هم عصاب روان دولتم خبر نداری الانم اگر لیاقت داشته باشم حاضرم برم با منافقین مبارزه کنم خودم هم سه تا بجه دارم اونهاهم اجازه دادن
فرشاد  1399-02-24 19:40
ملت فعلا خوابه
پیمان زنگنه  1399-02-19 03:32
با سلام .آمریکایی های عوضی یک سردار باغیرت و لر اصیل را ازدست ایران و کشور های آزاده خواهی گرفتند😦اگر ایران و کشور ایران با آمریکا وارد جنگ نشود مطمئن باشی با آمریکایی ها همدست هستند ما جوانان غیور ایران زمین نمیگذاریم خون حاج قاسم پایمال شود
علیرضا خسروی  1398-11-04 19:54
سلام من 28سالم هست حاضرم واسه دفاع از حرم حضرت رقیه وزینب 09399952653
فاضل زنبوری  1398-10-17 23:19
ازاهواز هستم اگر انتقام نگیرید شما باآمریکاهمدست هستین


امکانات اعضاي سامانه

امکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام