نحوۀ برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرايی اصلاح شد | سامانه استخدام جو
نحوۀ برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرايی اصلاح شد

نحوۀ برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرايی اصلاح شد

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، به موجب اين اصلاحيه، مسئوليت ناشي از رعايت‌نكردن دقيق ضوابط و شرايط اعلام‌شده در مفاد آگهي آزمون و يا ارائۀ مدارك به صورت ناقص در زمان بررسي مدارك، مصاحبه و گزينش بر عهدۀ داوطلب است و چنانچه در هر مرحله از جذب و استخدام اشتباه يا تعمد داوطلب در ارائۀ اطلاعات خلاف واقع محرز شود، وي از انجام مراحل بعدي محروم و در صورت صدور حكم استخدامي، حكم مزبور لغو مي‌شود.

در اين اصلاحيه آمده است؛ در صورت مساوي‌بودن مجموع نمرات مكتسبۀ داوطلبان در آزمون كتبي و مصاحبه، اولويت معرفي به گزينش با داوطلباني خواهد بود كه نمرۀ مكتسبۀ آنان در آزمون كتبي بالاتر باشد.

همچنين دستگاه‌هاي اجرايي مكلفند در مرحلۀ مصاحبۀ استخدامي، با تمامي داوطلبان معرفي‌شدۀ واجد شرايط مصاحبه كنند و نمرۀ مربوط به مصاحبه را در سامانه امتحانات ثبت كنند.

مطابق با اين اصلاحيۀ، دستگاه‌هاي اجرايي موظفند حداكثر ظرف مدت ۳ ماه پس از اعلام نظر گزينش و انجام ساير تشريفات استخدامي، براي افراد پذيرفته‌شده از طريق سامانۀ «كارمندايران» شمارۀ مستخدم درخواست كرده و حداكثر ظرف مدت ۱ ماه پس از اخذ شمارۀ مستخدم، حكم كارگزيني افراد را صادر يا قرارداد پيماني آنان را تنظيم كنند.

همچنين به موجب اين اصلاحيه، داوطلبان استخدام در زمان ثبت نام مي‌توانند علاوه بر شغل‌محل مورد تقاضا به عنوان انتخاب اصلي، يك شغل‌محل ديگر را به عنوان انتخاب دوم در همان دستگاه اجرايي انتخاب كنند. دستگاه‌هاي اجرايي مي‌توانند در بازۀ زماني پايان يك آزمون تا برگزاري آزمون بعدي حداكثر به مدت ۶ ماه پس از اعلام نتيجه، از ميان داوطلبان همان آزمون با درنظرگرفتن انتخاب دوم داوطلبان و رعايت شرايط تعيين‌شده اعم از سهميه، جنسيت، شرايط احراز و ...، به ترتيب نمرات فضلي در مرحلۀ آزمون كتبي، از آنان براي انجام ساير مراحل استخدامي دعوت كنند.

در اين اصلاحيه تصريح شده است؛ ملاك عمل درخصوص محاسبۀ تاريخ فراغت از تحصيل، اتمام خدمت دورۀ ضرورت يا معافيت دائم، «آخرين روز» ثبت نام امتحان مشترك فراگير و درخصوص محاسبۀ سن افراد، «اولين روز» ثبت نام امتحان مشترك فراگير است.

به موجب اين اصلاحيه، مدارك تحصيلي پايين‌تر از مقاطع تحصيلي اعلام‌شده در شرايط احراز مشاغل در آگهي استخدامي و همچنين مدارك معادل، براي شركت در آزمون مشترك و استخدام مجاز نيستند. همچنين افراد داراي مدرك تحصيلي بالاتر از مقاطع تحصيلي اعلام‌شده، براي شركت در آزمون مي‌بايست مدرك مقطع تحصيلي ذكرشده در آگهي را داشته باشند؛ در اين حالت مقطع تحصيلي بالاتر لحاظ نمي‌شود و حكم كارگزيني يا تنظيم قرارداد پيماني پذيرفته‌شدگان بر اساس مقاطع تحصيلي مندرج در آگهي استخدامي خواهد بود.

طي اين اصلاحيه مواد ۹، ۲۵، ۲۷، ۲۸، ۳۰ و ۳۲  دستورالعمل و بند ۷ اصلاحيۀ آن حذف شده‌اند.
بازديد : 470


اشتراک گذاري اين مطلب در :   اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در واتس آپ    اشتراک گذاري در فيس نما    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک   

آگهي استخدام


دستگاه‌های اجرايی

  

آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرايی

  

اصلاح آزمون

 
 

نحوۀ برگزاری آزمون استخدامی

  

استخدامی دستگاه‌های اجرايی

   

سامانه استخدام جو


ارسال نظر در مورد اين خبر

ارسال نظر در مورد اين خبر

    (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

امکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام