پیشنهاد ترمیم حقوق و دستمزد کارگران | سامانه استخدام جو
پیشنهاد ترمیم حقوق و دستمزد کارگران

پیشنهاد ترمیم حقوق و دستمزد کارگران

معاون وزیر کار  گفت: پیشنهادات لازم در زمینه ترمیم حقوق و دستمزد کارگران را آماده کرده ایم تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار با اشاره به دغدغه معیشت کارگران در دولت سیزدهم گفت: با تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از اعضای اصلی شورا و رئیس شورای عالی کار، بررسی‌های کارشناسی در این زمینه صورت گرفته است.

وی ضمن تشریح مصوبات شورای عالی کار گفت: اولین مصوبه این جلسه تمدید آئین نامه مستثنی شدن خدام و کارکنان بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه‌ها، تکایا، مدارس علوم دینی موقوفه و موقوفات عام غیرتولیدی از شمول موادی از قانون کار بود.
به گفته رعیتی فرد، این آئین نامه به استناد ماده ۱۹۱ قانون کار در تاریخ ۷۳/۱۱/۳۰ طی نامه شماره ۷۲۰۵۲/ ت ۴۳۲ به تصویب هیئت وزیران رسیده که بر اساس آن خدام و کارکنان بقاع متبرکه دارای سه نفر یا کمتر نیروی انسانی (در آخرین تمدید در سال ۱۳۸۹ عبارت ۳ نفر به ۵ نفر اصلاح شد) شاغل هستند از شمول برخی مواد قانون کار به مدت ۵ سال معاف می‌شوند.
وی ادامه داد: با توجه به پایان مهلت پنج سال، این آئین نامه با موافقت اعضا تمدید شد که برای تصویب نهایی به هیئت وزیران ارسال می‌شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیشنهاد تبدیل کمک هزینه اقلام مصرفی خانوار کارگری از نقدی به غیرنقدی نیز مطرح شد که با توافق اعضا، مقرر شد پرداخت نقدی بن کارگری مانند روال سال‌های قبل ادامه پیدا کند.
رعیتی فرد ضمن اشاره به موضوع اتمام اجرای طرح اصلاح ساختار شرکت داروسازی شهید قاضی گفت: اصلاح طرح ساختار این واحد تولیدی برای حفظ نیروی کار و اشتغال با موافقت اعضا تصویب شد و با توجه به اجرای کامل این طرح کارگران به محل کار خود بازگشتند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مشکلات معیشتی جامعه کارگری گفت: پیشنهادات لازم در زمینه ترمیم حقوق و دستمزد کارگران را آماده کرده ایم تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.
بازديد : 485


اشتراک گذاري اين مطلب در :  
اشتراک گذاري در تلگرام    اشتراک گذاري در واتس آپ    اشتراک گذاري در تويتر    اشتراک گذاري در فيس بوک

آگهي استخدام


ترمیم حقوق

  

دستمزد کارگران

  

پیشنهاد ترمیم حقوق

 
 

مشکلات کارگران

  

دستمزد کارگران

   

سامانه استخدام جو


ارسال نظر در مورد اين خبر

ارسال نظر در مورد اين خبر

    (کد داخل تصوير را وارد نماييد)
آگهي استخدامامکانات اعضاي سامانه

امکانات اعضاي سامانه

  نمايش استخدامهاي مرتبط با تخصص، استان و شهر شما
  دانلود رايگان نمونه سئوالات آزمونهاي استخدامي
  آگاهی از استخدامهاي روز، دولتي و خصوصي
  اطلاع رساني استخدام هاي جديد از طريق ايميل و پيامک
  ارائه اطلاعات و رزومه شما به دهها کارفرماي جوياي کارمند
  دريافت و مشاهده پيامهاي رسيده از کارفرمايان

 
آگهي استخدام